Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2024

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ 17-18/2/24 ΣΕΦ

Ο Σύλλογος μας ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ συμμετείχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου Α/Γ 2024 στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Η ΘΕΤΙΔΑ -ΦΙΛΙΠΠΑ ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗ πρωταγωνίστησε στα σύνθετα με 3 ατομικά ρεκόρ και τελικά κερδίζοντας την 4η θέση με 3468 βαθμούς μόλις 2 βαθμούς μακριά από το 3ο μετάλλιο. Αναλυτικά: στα 60μ με εμπόδια έκανε ατομικό ρεκόρ με χρόνο 9.06’’, στο ύψος έκανε ατομικό ρεκόρ με επίδοση 1.68μ, με ατομικό ρεκόρ τερμάτισε και τα 800μ και χρόνο 2.34.25. Στη σφαίρα η επίδοση της ήταν 8.20μ και στο μήκος 5.46μ, να πούμε εδώ ότι η Θέτιδα ήταν η πιο μικρή διότι ανήκει στην κατηγορία Κ20. Προπονητής της Θέτιδας είναι ο ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ. Στη συνέχεια εξαιρετική εμφάνιση έκανε και ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ στο άλμα σε ύψος Α/Γ με ατομικό ρεκόρ 1.99μ κατακτώντας την 7η θέση στην κατηγορία Α/Γ ενώ ανήκει στην Κ20 και αυτός. Προπονήτρια του Γιάννη είναι η ΕΦΗ ΜΑΚΡΗ. Στα 200μ Α/Γ αγωνίστηκε ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΚΟΥΡΟΣ με επίδοση 24.48’’που αποτελεί και νέο ατομικό ρεκόρ, ο αθλητής ανήκει στην κατηγορία Κ18 και τέλος την 6η θέση στα 60μ Κ16 έλαβε ο ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΛΟΥΚΑΣ με επίδοση 7.43΄΄ και οι 2 αθλητές γυμνάζονται με τον ΝΙΚΟ ΣΦΥΡΟΠΟΥΛΟ. Συγχαρητήρια σε αθλητές και προπονητές.