Τρίτη, 5 Φεβρουαρίου 2019

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΣΤΙΒΟΥ 3/2/19 ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΚΟΣΜΑ


Τη Κυριακή 3/2/19 στον Αγ. Κοσμά έγινε Ημερίδα Στίβου στην οποία ο Σύλλογος μας ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ πήρε μέρος με 24 αθλητές όλων των κατηγοριών. Από αυτούς που ξεχώρισαν ήταν  η ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΤΙΔΑ που έκανε τη πρεμιέρα της στο κλειστό Στίβο με άλμα στο μήκος στα 5.18μ βγαίνοντας 1η στις  ΠΚΒ που είναι και η κατηγορία της. Συνέχισε η ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΕΥΘΥΜΙΑ η οποία στα 60μ ΠΚΒ βγήκε 3η με χρόνο 8.50΄΄. Στα 60μ ΠΚΑ η ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ έκανε 8.53’’, η ΤΣΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ 8.62΄΄,η ΒΥΡΓΙΩΤΗ ΚΛΑΙΡΗ 9.06΄΄ η ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 9.7΄΄, ενώ  ΠΠΑ ΣΤΑΥΡΟΥ ΧΑΡΗΣ στα 60μ έκανε 7.86΄΄. Από τους Παίδες μας ο ΜΠΡΟΥΖΟΣ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ έτρεξε τα 60μ με εμπόδια σε 8.85’’ και τα 60μ σε 7.50΄΄ενώ  ο ΝΤΑΡΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΣ τα 60μ σε 7.57και ο ΜΕΛΙΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ σε 7.99΄΄. Στο τριπλούν ο Παίδας ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ έκανε 12.21μ και ο ΑΚΡΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 12.01μ. Στη Σφαίρα Παίδων ο ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έριξε 9.83μ, ο ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 8.72μ και ο ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΝΟΣ 8.32μ. Στη σφαίρα Κορασίδων η ΘΕΟΦΙΛΟΥ ΓΙΩΤΑΛΕΝΑ έριξε 7.97μ, στα 60μ εμπόδια Κορασίδων η ΜΠΕΤΣΑ ΓΕΩΡΓΙΑ έκανε 10.00΄΄ η ΡΗΓΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΝΑ  10.26΄΄ ενώ έτρεξε και 60μ στα 8.46΄΄, η ΠΑΠΠΑ ΒΑΣΙΑ έκανε 11.02΄΄. Στα 60μ Κορασίδων η ΓΙΑΜΑΡΕΛΟΥ ΧΡΥΣΑ έκανε 8.66΄΄. Στους Έφηβους  ο ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ έτρεξε τα 60μ με εμπόδια σε χρόνο 8.53΄΄ και τα απλά σε 7.51΄΄, η Νεάνιδα ΚΑΡΑΔΗΜΟΥ ΣΟΦΙΑ έτρεξε τα 60μ σε χρόνο 8.17΄΄και η ΡΩΣΣΗ ΟΛΓΑ 8.45’’ ενώ έκανε και 60μ με εμπόδια Γυναικών σε χρόνο 9.67, 60μ Γυναικών έκανε και η ΚΑΝΑΤΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ με χρόνο 9.04΄΄. Τέλος ο ΦΡΑΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ έτρεξε τα 60μ σε χρόνο 7.33΄΄.
 












 

Τρίτη, 29 Ιανουαρίου 2019

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΚΟΡΥΦΑΙΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΥΒΟΙΑΣ


Στη Λαμία πραγματοποιήθηκε η γιορτή βράβευσης των κορυφαίων αθλητών και αθλητριών των σωματείων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αν. Στερεάς και Εύβοιας, παρουσία του γενικού γραμματέα του ΣΕΓΑΣ, Βασίλη Σεβαστή και της Ολυμπιονίκης Νίκης Μπακογιάννη! Ο Δήμος Λαμιέων και ο ΣΕΓΑΣ βράβευσαν το Σάββατο 26/1/19 τους Πανελληνιονίκες αθλητές και αθλήτριες Στίβου της Στερεάς Ελλάδας που διακρίθηκαν με τις επιδόσεις τους μέσα στο 2018. Από το Σύλλογο μας ΕΥΒΟΪΚΟ Γ.Α.Σ βραβεύτηκαν οι: ΚΟΥΤΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2η Πανελλήνια Νίκη 1000μ Νοτίου Ομίλου ΠΠΑ και 2η θέση στη σκυτάλη 4Χ300μ, ΜΠΡΟΥΖΟΣ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ 2η  Πανελλήνια Νίκη 100μ με εμπόδια Νοτίου Ομίλου ΠΠΑ και 2η  θέση στη σκυτάλη 4Χ300μ, ΝΤΑΡΛΑΣ ΝΙΚΟΣ 2η Πανελλήνια Νίκη στη σκυτάλη 4Χ300μ Νοτίου Ομίλου ΠΠΑ και 5η θέση στα 80μ, ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΣΙΜΟΣ 2η Πανελλήνια Νίκη στη σκυτάλη 4Χ300μ Νοτίου Ομίλου ΠΠΑ.





Κυριακή, 27 Ιανουαρίου 2019

ΚΟΠΗ ΤΗΣ ΠΙΤΑΣ ΚΑΙ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΕΥΒΟΪΚΟΥ Γ.Α.Σ


Την Κυριακή 27 Ιανουαρίου στον Ζέφυρο έγινε η καθιερωμένη κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Ευβοϊκού Γ.Α.Σ. καθώς και οι βραβεύσεις των καλύτερων αθλητών για το 2018 τόσο από το τμήμα του Στίβου όσο και από το τμήμα της Κολύμβησης .
Η εκδήλωση ξεκίνησε με σύντομο χαιρετισμό της προέδρου του συλλόγου κ. Ελένης Χρυσάγη, μιλώντας για την προσπάθεια που κάνει ο σύλλογος να αναπτύξει τα δύο του τμήματα, στίβου και κολύμβησης. και συνεχίστηκε με την κοπή της πίτας με τις ευλογίες του Πατέρα Ιωάννη.
Ακολούθησαν οι βραβεύσεις των αθλητών για τις αγωνιστικές τους επιτυχίες την χρονιά που πέρασε.
Από το τμήμα του Στίβου βραβεύτηκαν οι:
1)    ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ  4η Σχολική Πανελλήνια Νίκη 110μ με εμπόδια το 2018
2)    ΚΟΥΤΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2η Πανελλήνια Νίκη 1000μ Νοτίου Ομίλου ΠΠΑ και 2η θέση στη σκυτάλη 4Χ300μ το 2018
3)    ΜΠΡΟΥΖΟΣ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ 2η  Πανελλήνια Νίκη 100μ με εμπόδια Νοτίου Ομίλου ΠΠΑ και 2η  θέση στη σκυτάλη 4Χ300μ το 2018
4)    ΝΤΑΡΛΑΣ ΝΙΚΟΣ 2η Πανελλήνια Νίκη στη σκυτάλη 4Χ300μ Νοτίου Ομίλου ΠΠΑ και 5η θέση στα 80μ το 2018
5)    ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΣΙΜΟΣ 2η Πανελλήνια Νίκη στη σκυτάλη 4Χ300μ Νοτίου Ομίλου ΠΠΑ το 2018
6)    ΡΩΣΣΗ ΟΛΓΑ  8η Πανελλήνια Νίκη Νεανίδων 100μ με εμπόδια το 2018
7)    ΜΠΕΤΣΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 4η Πανελλήνια Νίκη στα 300μ εμπόδια Νοτίου Ομίλου ΠΚΑ το 2018
8)    ΚΑΡΑΔΗΜΟΥ ΣΟΦΙΑ  για τη πολυετή προσφορά της στον ΕΥΒΟΪΚΟ Γ.Α.Σ
9)    ΤΣΟΚΑΝΗ ΜΑΡΙΑ για τη πολυετή προσφορά της στον ΕΥΒΟΪΚΟ Γ.Α.Σ
10) ΦΡΑΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ για τη πολυετή προσφορά του στον ΕΥΒΟΪΚΟ Γ.Α.Σ
Επίσης για τις αγωνιστικές τους επιτυχίες βραβεύτηκαν οι: ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ,ΡΗΓΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ , ΚΑΝΑΤΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ , ΘΕΟΦΙΛΟΥ ΓΙΩΤΑΛΕΝΑ ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ,ΛΟΥΚΑ ΣΤΑΜΑΤΕΝΙΑ , ΓΙΑΜΑΡΕΛΟΥ ΧΡΥΣΑ  , ΓΙΑΜΑΡΕΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ,ΣΤΑΥΡΟΥ ΧΑΡΗΣ , ΑΚΡΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΜΠΑΡΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ,ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ,ΜΩΥΣΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ,ΤΣΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ ,ΦΡΑΝΤΖΗ ΛΥΔΙΑ
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ,ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗ ΕΥΘΥΜΙΑ , ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΤΙΔΑ .
Από το τμήμα της Κολύμβησης βραβεύτηκαν οι:
1)       ΧΑΜΑΛΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1η ΣΤΑ 1500 Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ και 2η ΣΤΑ 800 Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΠΚ Β΄ΤΟ 2018
2)      ΚΥΡΑΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 9ος ΣΤΑ  200 Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΤΟ 2018
3)      ΠΟΛΥΚΑΡΠΙΔΗ ΕΙΡΗΝΗ 1η ΣΤΑ 200 Μ. ΜΑ ΚΑΙ 2η ΣΤΑ 50 Μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 10 ΕΤΩΝ ΤΟ 2018
4)      ΤΣΑΚΡΙΓΚΙΝΑ-ΜΟΥΡΑΤ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 5η ΣΤΑ 200 Μ. ΥΠΤΙΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 11 ΕΤΩΝ ΤΟ 2018
5)      ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 8η ΣΤΑ 100 Μ. ΠΡΟΣΘΙΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 11 ΕΤΩΝ ΤΟ 2018
6)      ΛΙΑΣΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 5η ΣΤΑ 50 Μ. ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 9 ΕΤΩΝ ΤΟ 2018
7)      ΧΑΜΑΛΙΔΗ ΑΡΓΥΡΩ 4η ΣΤΑ 50 Μ. ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ 9 ΕΤΩΝ ΤΟ 2018
8)      ΣΙΑΡΑΠΗ ΓΕΩΡΓΙΑ  4 ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΑ 50-10 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ 200 ΜΑ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ MASTERS ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 35-39.
9)      ΧΑΡΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΤΑ 200 ΜΕΤΡΑ ΥΠΤΙΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ MASTERS ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 35-39.

Επίσης για τις αγωνιστικές τους επιτυχίες βραβεύτηκαν οι: ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΝΝΑ, ΛΑΓΟΥΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ,  ΚΑΛΥΒΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, ΦΡΟΥΔΑΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΓΛΩΣΣΙΩΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΧΑΜΑΛΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ, ΜΟΥΤΟΥΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΚΑΤΣΟΥΝΗ ΕΛΕΝΗ, ΔΡΙΧΟΥΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΣΦΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΣΤΡΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ, ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ, ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΣΤΡΑΤΟΣ, ΣΥΚΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ.
Παρευρέθηκαν και έκαναν τις απονομές ,  ο κ. Αναγνωστάκης Κωνσταντίνος Δημοτικός Σύμβουλος και Αντιπρόεδρος ΔΟΑΠΠΕΧ, η Δημοτική Σύμβουλος κ. Βάκα Έλενα, η Δημοτική Σύμβουλος κ. Μιτζιφίρη Ελένη, ο υπεύθυνος επικοινωνίας και δημοσίων σχέσεων του ΄΄Καλού Σαμαρείτη΄΄  κ. Καραμούζης Πάνος, ο Πρόεδρος της ΕΑΣ Ανατολικής Στερεάς  και Εύβοιας κ. Βλάχος Αθανάσιος, ο Τεχνικός Σύμβουλος της ΕΑΣ Ανατολικής Στερεάς  και Εύβοιας κ. Μπουλούκος Κωνσταντίνος, ο κ. Κακάτσος Δημήτρης πρώην μέλος του Δ.Σ του Ευβοϊκου,ο κ. Κυράνας Αθανάσιος και Στρατής Νικόλαος χορηγοί της Ομάδας.
Επίσης το παρόν έδωσε ο κ.Καρλής Μπάμπης μέλος ΔΟΑΠΠΕΧ και Υπεύθυνος του Κολυμβητηρίου, η  Πρόεδρος του Ευβοϊκού Χρυσάγη Ελένη, ο Αντιπρόεδρος Αλαφάκης Αναστάσιος και ο Ταμίας Δεμερτζής Δημήτρης. Tέλος το φλουρί το κέρδισε η αθλήτρια Μαντασά Χριστίνα και μαζί του και μία δωροεπιταγή από το κατάστημα ATHLETIC του κ. Θαλασσινού, ο Σύλλογος μας της εύχεται πολλές επιτυχίες με υγεία.










Σάββατο, 26 Ιανουαρίου 2019

ΗΜΕΡΙΔΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ ΣΕΦ 25/1/19


Τη Παρασκευή 25/1/19 πραγματοποιήθηκε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας Ημερίδα Στίβου όλων των κατηγοριών. Ο Σύλλογος μας ΕΥΒΟΊΚΟΣ Γ.Α.Σ πήρε μέρος με 11 αθλητές . Αναλυτικά: Ο ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ έτρεξε στα 60μ με εμπόδια Εφήβων με χρόνο 8.41΄΄. Ο ΦΡΑΤΖΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ έκανε στα 60μ Ανδρών 7.39΄΄. Η  Νεάνιδα ΚΑΡΑΔΗΜΟΥ ΣΟΦΙΑ έτρεξα τα 60μ σε χρόνο 8.11’’, ενώ η Νεάνιδα ΟΛΓΑ ΡΩΣΣΗ έκανε στα 60μ εμπόδια Γυναικών 9.58’’. Ο Παίδας ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ ΜΠΡΟΥΖΟΣ έκανε ατομικό ρεκόρ στα 60μ με εμπόδια Παίδων με 8.87", στο ίδιο αγώνισμα στις Κορασίδες  ατομικό ρεκόρ έκανε και η ΜΠΕΤΣΑ ΓΕΩΡΓΙΑ με χρόνο 10.02’’ενώ η ΡΗΓΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ έτρεξε σε χρόνο 10.33΄΄  . Στο Τριπλούν Παίδων ο ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ έκανε 12.08μ. Στα 60μ ΠΠΑ ο ΣΤΑΥΡΟΥ ΧΑΡΗΣ έκανε ατομικό ρεκόρ με χρόνο 7.85’’, στο ίδιο αγώνισμα ατομικό ρεκόρ έκανε και η ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ με χρόνο 8.61, τέλος  στα 60μ ΠΚΑ έτρεξε και η ΤΣΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ σε χρόνο 8.65 .