Τρίτη 24 Απριλίου 2018

1ος Σύλλογος στην Εύβοια ο ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠΑ-ΠΚΑ .

Την 1η θέση στην Εύβοια και την 9η ανάμεσα σε 40 σωματεία του συνόλου του Ομίλου Ανατολικής Στερεάς –Εύβοιας και Ανατολικής Αττικής κατέκτησε ο Σύλλογος μας ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠΑ-ΠΚΑ που έγινε τη Κυριακή 22/4/18 στο Σχηματάρι, συνολικά με 24 αθλητές, 3 μετάλλια και πολλά ατομικά ρεκόρ. Αναλυτικά:
1ος στα 100μ εμπόδια ήταν ο ΜΠΡΟΥΖΟΣ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΣ με ατομικό ρεκόρ  14.47’’
2η θέση κατέκτησε η σκυτάλη των αγοριών με τους ΣΤΑΥΡΟΥ ΧΑΡΗ, ΝΤΑΡΛΑ ΝΙΚΟ, ΑΚΡΙΩΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ και ΜΠΡΟΥΖΟ ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟ με χρόνο 38.39’’.
3ος στα 1000μ ήταν ο ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ ΣΙΜΟΣ με ατομικό ρεκόρ  2.54.64’’
4ος στα 80μ ήταν ο ΝΤΑΡΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΣ με ατομικό ρεκόρ 9.62’’
4ος στο μήκος ήρθε ο ΑΚΡΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ με ατομικό ρεκόρ 5.57μ
4ος στο ύψος ήταν ο ΜΠΑΡΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ με ατομικό ρεκόρ 1.52μ
5ος στον Δίσκο ήταν ο ΣΑΛΛΑΚΙΔΗΣ ΕΡΜΗΣ με επίδοση 34.10μ, ενώ
6ος στο ίδιο αγώνισμα ήταν ο ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ με 32.33μ
7η ήταν και η σκυτάλη των κοριτσιών με τις ΤΣΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ, ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΦΡΑΝΤΖΗ ΛΥΔΙΑ και ΜΠΕΤΣΑ ΓΕΩΡΓΙΑ και επίδοση 43,48΄΄.
7ος στο μήκος κατετάγη ο ΜΩΥΣΙΔΗΣΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ με ατομικό ρεκόρ 5.27μ
8η στα 80μ εμπόδια κατετάγη η ΜΠΕΤΣΑ ΓΕΩΡΓΙΑ με επίδοση 13.83’’
8ος στον Δίσκο ήρθε και ο ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ με επίδοση 29.40μ

Επίσης και οι υπόλοιποι  αθλητές μας βοήθησαν με τις επιδόσεις τους στη τελική βαθμολογία του Συλλόγου μας και αυτοί είναι οι : ΜΑΝΤΑΣΑ ΙΩΑΝΝΑ, ΜΑΝΤΑΣΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΒΥΡΓΙΩΤΗ ΚΛΑΙΡΗ, ΒΥΡΓΙΩΤΗ ΑΝΤΑ, ΚΟΥΠΕΡ ΜΙΚΕΛΑ, ΧΑΡΠΑΤΙΔΗ ΤΡΙΑΔΑ, ΜΠΟΥΡΛΙΔΟΥ ΖΩΗ,ΠΑΠΠΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ , ΜΠΑΡΟΥΤΑ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ και ΜΠΑΡΟΥΤΑ ΑΝΘΗ.